YSoft be3D eDee drukarka do zastosowań w edukacji

Firma Ysoft to świetnie rozwijający się producent drukarek 3D. be3D eDee będąca w ofercie sprzedażowej to produkt, który jest wykorzystywany w wielu dziedzinach. Ta znakomita drukarka 3D posiada między innymi mnóstwo edukacyjnych zastosowań.

YSoft be3D eDee

Drukarka dla bezpieczeństwa studentów

Be3D eDee została zaprojektowana tak, by dawała ona pełnię bezpieczeństwa studentom. Jej obudowa jest całkowicie zamknięta, dzięki czemu użytkowanie urządzenia gwarantuje bezpieczną obsługę w trakcie jego pracy. Aby skorzystać z urządzenia, student, czy uczeń musi w odpowiedni sposób uwierzytelnić swoje prawo do użytkowania drukarki 3 D. Może zrobić to na dwa sposoby – albo za pomocą specjalnej karty dostępu, albo też przy pomocy poświadczeń użytkownika, które wprowadzane są na panelu interfejsu użytkownika.

Podczas drukowania nie istnieje ryzyko uszkodzenia ciała. Jest to efekt automatycznego zamykania się drzwi podczas drukowania. Tym samym uniemożliwione jest dotknięcie ruchomych części drukowanego obiektu, czy też drukarki, jak i zabranie efektu wydruku 3 D przez inną osobę. Otwarcie drzwi powoduje, iż druk zostaje wstrzymany do czasu ponownego zamknięcia drzwiczek.

Ochrona środowiska

Obiekty 3D tworzone dzięki drukarkom YSoft be3D eDee są tworzone z plastiku PLA. Tworzywo to jest przyjazne dla środowiska, jest bowiem produkowane ze skrobi kukurydzianej. Tym samym jest to nie tylko drukarka przyjazna dla środowiska, ale i nadająca się idealnie wręcz do studenckich projektów. PLA ponadto nie wydziela oparów szkodliwych, co sprawia, iż warto inwestować właśnie w tę drukarkę nie tylko w edukacji, ale i w innych dziedzinach, czy branżach.

Korzyści dla studentów

Drukarka YSoft zapewnia łatwą naukę oraz doskonalenie określonych umiejętności, jakie kształtowane mają być u studentów. Dzięki niej studenci skupiać mogą się na projektowaniu 3D, zaś dzięki raportom z audytów dotyczących użycia i kosztów możliwa jest kontrola finansów, a także założenia specjalnych kont studentom, którzy ponosić będą płatności wyłącznie za swoje projekty.