HP Multi Jet Fusion Technology, nowe szczegóły planów na przyszłość.

HP

 

 

Od wielu lat wszyscy zastanawiali się kiedy gigant w świecie drukarek wkroczy do świata drukarek 3D. W ubiegłym roku przewijały się szczątkowe informacje, jakoby firma HP przygotowuje nową technologię drukarek 3D, która ma być szybsza dziesięciokrotnie od obecnych urządzeń na rynku. Ale od tych zapowiedzi minęło już prawie pół roku, a nic więcej nie wyszło na światło dzienne. I w końcu na konferencji „INSIDE 3D PRINTING” w Nowym Jorku Dyrektor Hewlett Packard uchylił rąbka tajemnicy. Pierwsza drukarka HP 3D ma być gotowa do końca 2016 roku. HP więc nie śpieszy się z wypuszczeniem nowej technologi na rynek, firma ta dała sobie dużo czasu na udoskonalenie swojego produktu i pozyskaniu nowych partnerów. Scott Schiller (Dyrektor HP) oznajmił także, że trwają rozmowy w sprawie utworzenia konsorcjum drukowania 3D, gdzie liderzy będą spotykać się, aby opracować standardy wymiany i formatu druku 3D.

Na konferencji zaprezentowano z jaką szybkością pracuje ich nowe urządzenie. Faktycznie drukarka HP pracowała znacznie szybciej niż jej obecni konkurenci. Ogromne doświadczenie w druku 2D Hewlett Packard wykorzystuje w przestrzeni druku 3D i mimo, że to została ujawniona na razie tylko jedna koncepcja. Schiller ujawnił, że poza podstawowym  materiałami  tworzywa sztucznego z jakimi współpracują drukarki 3D jego firma pracuje już także nad współpracą ich drukarek z ceramiką i metalami (dla potrzeb medycyny).

Jednym z ciekawszych aspektów na pokazie była zdolność ich  maszyny do zamiennych takich jak, kolor, przejrzystość, elastyczność i przewodność. Ma to ogromny wpływ w przemyśle wywórczym, umożliwiając szybkie wytwarzanie obiektów, które mają bardzo zawiłe kompozycje. Schiller jest przekonany, że HP będzie liderem drukowania 3D w przemyśle, a także wśród konsumentów.Multi Jet Fusion Technology