Niemożliwe stało się możliwym, wszystko za sprawą współpracy dwóch firm ZVerse i Konica Minolta, którzy połączyli swoje siły. Dzięki zawarciu tej umowy firma Konica Minolta będzie mogła sprzedawać dostęp do oprogramowania ZVerse LAYR. Jest to właśnie innowacyjne oprogramowanie, z którego pomocą będzie możliwość przekształcenia obrazu 2D do gotowego modelu 3D nadającego się do wydruku.  Przez cały czas chcąc, przekształcaniem obrazu 2D na potrzeby druku 3D zajmowały się wyspecjalizowane firmy, które niestety słono kazały sobie płacić za swoje usługi. Teraz dzięki nowemu oprogramowaniu, każdy użytkownik będzie mógł zrobić to samodzielnie.

Specjaliści z firmy ZVerse twierdzą, że drukowanie 3D to nieograniczone możliwości, których granicą jest tylko fantazja, jednak sporym problem jest sama nauka modelowania obiektów przestrzennych. Czas poświęcony na opracowanie takich figur jest bardzo kosztowny dla firm, dlatego przygotowane nowe oprogramowanie to nieoceniona korzyść dla wszystkich. Począwszy od dużych firm, które dzięki temu skrócą czas przygotowania projektu, skończywszy na niedoświadczonych użytkownikach domowych, którzy nie mają doświadczenia w projektowaniu przestrzennym. Oprogramowanie to działa w chmurze i jest w pełni zautomatyzowane.

Firma ZVerse liczy że współpraca z tak potężnym kontrahentem jakim niewątpliwie jest Konica Minolta, pozwoli im na przeniesienie swoich produktów do szerszego grona odbiorców. Rozpoczęcie sprzedaży przewidziane jest na drugą połowę 2016 roku.

Najlepszym dotychczasowym przykładem, który można zobaczyć na własne oczy, co daje omawiane oprogramowanie jest replika samochodu wyścigowego, który został przerobiony z projektu 2D na 3D. Projekt ten nawet zwyciężył w zawodach Petit Le Mans w 2014 roku. Obiekt został wydrukowany na drukarce Projet 660, która jest na wyposażeniu firmy ZVerse. Jest to bowiem także kolejna usługa pełno kolorowego druku 3D  jaką świadczy firma.

 

zVerse projekt samochodu