Od kilku lat bardzo znanym sposobem na pozyskanie środków finansowych, niezbędnych do rozpoczęcia innowacyjnych projektów jest tak zwany „kickstartr”. Czyli krótko mówiąc zbiórka pieniędzy od niezależnych źródeł na podstawie przedstawionego projektu. Klient może dokładnie zapoznać się z danym projektem i zdecydować, czy chce wspomóc dany projekt, w zamian za wkład finansowy otrzymuje po pierwsze upust cenowy, po drugie jako pierwszy przed premierą otrzyma dany produkt. Niestety tego typu akcja wiąże się z ryzykiem. Niestety część firm nie kończy swojego projektu, bądź jest on nieudany, a zwrotów niestety nie ma.

 

skriware drukarka 3d

 

Tym razem swoich sił próbuje Polsko-Szwedzka firma, która swój projekt Skriware kieruje głównie do użytkowników domowych. Początkowa cena dla osób chcących nabyć drukarkę 3D za pośrednictwem kickstartera, wynosi ok 900 dolarów. Po zakończeniu projektu cena detaliczna będzie wynosić już ok 1000 dolarów. Aby rozpocząć swój projekt firma potrzebuje zdobyć 440 tysięcy dolarów, obecnie zebrali już połowę, niestety do końca zbiórki pozostało im jeszcze niecałe dwa miesiące, wszystko w rękach marketingu, czy zdołają zachęcić określoną liczbę kupców, jak na razie wszystko wygląda bardzo profesjonalnie, a kampania promocyjna cały czas nabiera tempa.

 

skriware dane techniczne

 

Czym różni się projekt Skriware od pozostałych drukarek 3D znajdujących się na rynku, dlaczego wybrać akurat ten projekt?

Drukarka 3D Skriware ma przede wszystkim być narzędziem używanym w domu, musi zatem idealnie wpasować się w kompozycję mebli, nikt nie chce bowiem trzymać na półce blaszanej maszyny. I tutaj Skriware prezentuje się bardzo atrakcyjnie, drukarka ma owalny miły dla oka kształt, filament jest schowany i zamknięty, zatem nic nie wystaje na zewnątrz. Użytkownik do dyspozycji ma ładny i kolorowy wyświetlacz LCD, dzięki któremu obsługa drukarki jest jeszcze bardziej ułatwiona. Dodatkowym plusem, jest nowość w tych urządzeniach, czyli komunikacja Wi-Fi, poza oczywiście standardowym połączeniem USB. Bardzo przyjaznym i ułatwiającym pracę jest magnetyczny stolik roboczy, który można śmiało wyciągnąć z drukarki wraz z wydrukowanym obiektem. Obszar roboczy nie jest imponujący bowiem ma zaledwie 15 x 15 x 13 cm. Dedykowane filamenty do pracy z tą drukarką to PLA i PET-G, niestety materiał ABS ze względu na maksymalną pracę głowicy w temperaturze 230 stopni, nie wchodzi w grę. Jednak nie da się mieć wszystkiego w niskiej cenie, projektanci na rzecz stosunkowo małych kosztów związanych z nabyciem drukarki, musieli zrezygnować z bardziej profesjonalnych rozwiązań.

Sama drukarka to jednak nie wszystko, dużym atutem, który przyciąga użytkowników domowych, jak i amatorów druku 3D, którzy nie chcą, nie potrafią czy po prostu szkoda im czasu na własne projektowanie obiektów będą mieli do dyspozycji stworzoną przez firmę własną platformę on-line. Służyć ona będzie do pobierania gotowych modeli 3D do druku bezpośrednio do urządzenia, zatem jednym kliknięciem po wybraniu danego modelu, będziemy mogli obserwować początek pracy naszej drukarki. Wszystko po to by jak najbardziej ułatwić pracę, obsługi tego urządzenia może nauczyć się każdy.

 

 

Bez wątpienia to bardzo ambitny projekt, który poparty jest dobrą akcją promocyjną. Czy to wystarczy, aby zachęcić większą liczbę osób? czas pokaże…