Retouch3D – urządzenie do czyszczenia drukowanych

 Retouch3D

Niestety w drukarkach 3D występuje mały problem, obiekty drukowane są niedoskonałe, trzeba usunąć podpory oraz wygładzić powierzchnie. Każdy radzi sobie na swój sposób, jedni używają papieru ściernego inni żyletki. Jednak Czegokolwiek nie użyjemy zawsze narażamy nasz wydruk na uszkodzenie. I tutaj na światło dzienne ukazuje się nam do pomocy Retouch3D, czyli narzędzie do usuwania resztek wydruków 3D. Urządzenie to jest podgrzewane i ma pięć różnych rodzajów głowic,które w łatwy sposób umożliwia nam cięcie i wygładzanie wydrukowanych modeli.

 

Rodzaje głowic:

głowice Retouch3D

  • Makro Remover
  • Micro Remover
  • Makro Refiner
  • Micro Refiner
  • Blender Głowa

Wymiary urządzenia to 7,03 x 1,19 x 1,14 (stosunkowo małe wymiary, łatwo dopasowują się w dłoniach użytkownika) waga 3,53 uncji. Temperatura pracy to 50°C do 300°C (możliwość regulacji).

Firma produkująca Retouch3D prowadzi zbiórkę pieniędzy tak zwany „kickstarter” pierwsze osoby które dołączyły do projektu otrzymają urządzenie w cenie 149$, kolejna partia będzie w cenie pomiędzy 179$-199$. W wersji standardowej dla „beta” testerów cena wyniesie już 399$. Przypuszczalny czas zkończenia prac i udostępnienia gotowego produktu to koniec roku 2016.

 

Nie ulega wątpliwości, że jest to brakujące urządzenie w asortymencie drukarek 3d, dlatego jego premiera jest tak wyczekiwana.  W kolejce ustawia się coraz więcej zwolenników tego produktu, my także czekamy na więcej szczegółów. Pozostaje tylko pytanie dlaczego urządzenie, które jak widać nie jest specjalnie skomplikowane ma premie dopiero za rok? W branży drukarek 3D to kawal czasu, postęp technologiczny w tej tematyce rozwija się z niesamowitą szybkością i boje się, że za rok drukarki same poradzą sobie z problemem wygładzania i czyszczenia. Już teraz drukarki z wyższej pułki potrafią same uporać się z niedoskonałościami wydruku. Przykładem może być technologia Stratasysa, która dzięki specjalnemu roztworowi chemicznemu, oczyszcza wydruki z materiału podporowego.