Kolejna nowość w świecie druku 3D, tym razem chodzi o materiał do druku. Firma RepRapper Tech wprowadza na rynek włókno aluminium, co chwile na rynek trafiają innowacyjne projekty. Materiały stają się bardziej wytrzymałe i lepiej wyglądają.

aluminium PLA

RepRapper Tech uruchomiła produkcję mieszanki metali dla drukarek 3D, tak jak w przypadku mieszania materiałów eksploatacyjnych  ABS i PLA. Kolejnym projektem ma być, stworzenie materiału z aluminium.

Firma z Chin jest producentem profesjonalnym filamentów do drukarek 3D, założona została w 2012r. Twierdzą, że jako pierwsi wyprodukowali filament dzięki, któremu można drukować w kolorze. Teraz są wiodącą firmą na świecie produkującą filamenty  ABD, PLA, HIPS, PC, POM, Nylon, Drewno oraz elastyczne filamenty do druku 3D.

Ich produkty spełniają kryteria RoHS, mają także certyfikat SGS. Zakład produkcyjny może pochwalić się także certyfikatem ISO 9001.

Aluminium ma szerokie zastosowanie w przemyśle, z powodu na lekkość, wytrzymałość, odporność na korozję i niski koszt. Nowy materiał od firmy RepRapper aluminium PLA składa się w 30% z proszku aluminiowego oraz czystego materiału PLA.

Materiał ten drukowany jest w temperaturze 200 stopni celsjusza, co oczywiście zależy od wykorzystywanej drukarki. Filament z aluminium będzie w dwóch rozmiarach 250g dla modeli testowych oraz 1kg. Średnica 1.75mm +/- 0.04mm tolerancji, temperatura drukowania pomiędzy 190 – 240 stopni celsjusza, szpula w rozmiarze 150mm średnicy.

Materiał szybko się utrwala, jednak wymaga materiału wspierającego. Jest kompatybilny z drukarkami 3D MakerBot, UP, Afinia i Solidoodle.

 

aluminium PLA

żródło 3dprint.com