Jeśli nie należysz do grupy osób, które mają dylemat dotyczący używania oryginalnych, czy też kompatybilnych materiałów eksploatacyjnych, a kwestia regeneracji kartridża jest Ci bliska, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Poruszymy w nim kilka spraw, które z pewnością będą ważne dla Ciebie oraz Twojej drukarki oraz opłacalności drukowania.

Bezpieczeństwo i jakość

Tonery kompatybilne to alternatywa dla oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Choć wielu użytkowników drukarek laserowych podchodzi do nich nieufnie, w rzeczywistości zamienniki kompatybilne są produktami bezpiecznymi i ekonomicznymi w większości przypadków. Szczególnie odczuwalne jest to w przypadku starszych drukarek laserowych, których okres gwarancji już dawno się skończył. Wówczas jak najbardziej warto pomyśleć o kartridżach kompatybilnych.

Regeneracja tonera – kilka faktów

Nieoryginalne tonery są produktami w pełni odnawianymi. Jest to robione w trakcie tzw. procesu remanufakturowania. Polega on na wymianie części mechanicznych wchodzących w skład tonera na nowe. Dzięki utrzymaniu wysokich technologicznych rygorów możliwe jest doprowadzenie do pełnej sprawności kartridża, co sprawia, że jest on w pełni bezpieczny dla drukarki.

Podczas procesu regeneracji oczyszczany jest pojemnik. To istotne ze względu na możliwość złych efektów drukowania a nawet uszkodzenia drukarki w przypadku niepoprawnego wyczyszczenia pojemnika.

Wykonanie wszystkich tych czynności, czyli wymiana części mechanicznych oraz oczyszczenie pojemnika sprawia, że kupujący otrzymuje w pełni nowy produkt. To jednak nie koniec prac związanych z regeneracją. W kolejnym kroku wykonywane są testy jakości pod względem technicznym, by kupujący miał pewność, iż otrzyma produkt w pełni sprawny.

Zastosowanie kartridży regenerowanych to oszczędności – przede wszystkim obniżają się koszty eksploatacji. To także proekologiczne działanie, które dla firmy jest powodem do wzrostu jej prestiżu. Jak najbardziej więc warto przemyśleć stosowanie ich zamiast oryginalnych kartridży.