biżuteria 3d Zastosowanie drukarki 3D w modzie, stało się w ostatnim czasie bardzo popularne, zarówno w zaciszu domowym jak i dużych poważnych firmach stosuje się te maszyny, w celu stworzenia nowych projektów. Ale po kolei, dla zwyczajnego użytkownika, drukarki 3D stały się niesamowitym urządzeniem dzięki któremu można stworzyć własną biżuterię, od tej każdy może stać się własnym projektantem. Nie musimy przeglądać, przeróżne projekty i godzić się na kompromis, świat biżuterii jest bowiem tak przeogromny, że nie sposób przejrzeć wszystkich projektów, często podobają nam się kilka modeli, czasami wystarczyło by zmienić malutką drobnostkę aby uzyskać według naszego gusty rzecz idealną. Teraz marzenia można urzeczywistnić, bowiem projektując własne przedmioty jedyną granicą jaka nas otacza to własna wyobraźnia. Jeszcze niedawno wyroby z drukarek były słabej jakości, na dodatek tylko z plastiku, teraz co chwila powstają nowe materiały z jakich można wytwarzać przedmioty. Poza podstawowym plastikiem można drukować biżuterię już ze srebra czy nawet złota.

 

Delcam jewellery 3d

 

Na świecie powstało wiele firm, które na życzenie klienta drukują daną biżuterie, logo czy inicjały. Klient sam może dzięki udostępnionemu programowi przygotować sobie swój indywidualny wzór, czy to obrączki, czy wisiorka, czy bransoletki. Następnie pozostaje wybór z jakiego materiału ma zostać wydrukowany przedmiot (plastik, nylon, srebro czy złoto) a następnie dokonać przelewu, po tych czynnościach pozostaje tylko oczekiwanie na paczkę. To jedna z opcji jeśli samemu nie chcemy zainwestować w zakup własnej drukarki 3D.

 

biżuteria 3da

 

Aktualnie na światowych wystawach wielu znanych projektantów prezentuje swoje dzieła, które cieszą się coraz większa popularnością. Coraz więcej pojawia się serwisów internetowych oferujących usługi z wykorzystaniem drukarek 3D w tej branży, artyści projektują własne wzory udostępniając zdjęcia, tylko dlaczego nie stworzyć własnego? nawet jeśli nasza wyobraźnia nie pozwala na stworzenie własnego wisiorka, czy pierścionka, zawsze można skorzystać z platformy internetowej gdzie, udostępnione są gotowe projekty. Pozostaje tylko ściągnąć interesujący nas projekt, włączyć drukarkę i za chwile mamy własny unikalny produkt.

 

 

Dla zwyczajnych użytkowników, biżuteria wydrukowana nawet z podstawowego filamentu PLA czy ABS może wyglądać fantastycznie, a co najważniejsze może to być unikalny przedmiot jakiego nie ma nikt inny. Każdy może dzięki darmowemu oprogramowaniu stworzyć własny obiekt, lub skorzystać z platformy internetowej, aby pobrać gotowe projekty stworzone przez innych użytkowników.

 

bizuteria3d

 

Jednak biżuteria to nie wszystko,w branży mody, także dostrzeżono moc jaka drzemie w drukarkach 3D. Dużym powodzeniem urządzenia te cieszą się w przemyśle obuwniczym, gdzie wykorzystuje się druk 3D w produkcji butów. Są one ekologiczne, nie wymagają kleju i mogą posiadać wyposażenie elektroniczne, a wszystko to według indywidualnego życzenia klienta. Oczywiście projektanci mody już prześcigają się w projektowaniu śmiałych kreacji, jednak ten dział pozostaje raczej przeznaczony dla firm, kto bowiem odważy się zaprojektować własne buty w zaciszu domowym?

LYF Shoes