Producenci drukarek, na różne sposoby próbują zachęcić klienta do zakupu ich urządzeń, modele niskobudżetowe, często sprzedają się z minimalnym zyskiem dla dla sprzedającego. Sprzedawca liczy bowiem na zarobek ze sprzedaży materiałów eksploatacyjnych do urządzenia, inną metodą jest sprzedaż drukarek producentom smartfonów, którzy oferują drukarki wraz z abonamentem za telefon.

 

drukarki 3d daxer

 

Dzieje się tak ponieważ, drukarki niskobudżetowe, które przeznaczone są do sprzedaży dla użytkowników detalicznych mimo okrojonej wersji kosztują cały czas kilka tysięcy złotych. To wydatek wciąż trudny do udźwignięcia dla przeciętnego użytkownika, w związku z tym producenci czy pośrednicy mają umowy z bankami, na sprzedaż leasingową w przypadku małych przedsiębiorstw czy kredytu dla klienta domowego.

Z innowacyjnym pomysłem wyszła firma DAXER z Suchego Lasu, aby przyciągnąć klientów do siebie zaoferowali oni bowiem bardzo ciekawą propozycję.  Wszystkie osoby, które zdecydują się na zakup ich urządzenia, a dokładnie drukarki DAXER mini (koszt maszyny to 3900 zł) otrzymają ofertę współpracy z firmą na zostanie ich podwykonawcą. Co to oznacza w praktyce? Firma deklaruje, że do produkcji ich drukarek 3D używa się około 30% komponentów wydrukowanych właśnie z takich drukarek. Firma zdeklarowała się płacić zatem wszystkim klientom za drukowanie owych elementów.  Firma Daxer daje gwarancje składania zamówień raz w miesiącu na wydruk części o wartości 162,50 zł na miesiąc. Mało tego producent przekazuje wszystkie niezbędne materiały potrzebne do wykonania części. Nie trudno wyliczyć, że w takim układzie koszt drukarki zwraca się po upływie 2 lat.

Projekt wydaje się strzałem w dziesiątkę, obie strony czerpią korzyści, firma otrzymuje potrzebne części, bez konieczności zatrudnienia pracowników, klient natomiast ma szansę na dodatkowy zarobek, a w praktyce na zwrot kosztów poniesionych podczas zakupu nowej drukarki. Dzięki temu pomysłowi firma zaledwie na początku projektu sprzedała ponad dwadzieścia drukarek.

Jak widać cały czas zaskakują nas nowe projekty i pomysły, ten przypadł nam szczególnie do gustu, ponieważ korzyści są obopólne. Jedynie czego wymaga się od użytkownika, to wytrwałości i poświęcenia trochę czasu, w zamian po dwóch latach drukarka spłaca się całkowicie. Firma Daxer ma w ofercie także inny model DAXER Mamuuth o znacznie większym obszarze roboczym 52 x 52 x 52, jednak proponowana akcja współpracy dotyczy tylko jego mniejszego kuzyna.