Międzynarodowy druk 3D rośnie w niewyobrażalnie szybkim tempie, co chwile ogłaszane są kolejne rewolucje i nowinki. Dzisiaj wiadomość o podpisaniu umowy partnerskiej między takimi gigantami jak 3D System z Konicą Minolta jest na to najlepszym świadectwem.

 

konica minolta i 3d systems

 

3D system jest gigantem na rynku USA, świadczą oni kompleksowe usługi cyfrowego projektowania 3D. Konica Minolta to zaś wiodąca Australijska firma, która jest dostawcą zintegrowanych rozwiązań na rynku sprzętu i oprogramowania do zarządzania.  Obie firmy będą współpracowały w zakresie dostarczania wysokiej jakości usług drukowania 3D.

Konica Minolta ma już ustabilizowaną wysoką pozycje w urządzeniach biurowych takich jak: drukarki, kopiarki, faxy, kserokopiarki. Firma oferuje także szereg rozwiązań, zwiększających efektywność i zarządzanie skanowania/dokumentów. Umowa z 3D system daje firmie dostęp do autoryzowanych dilerów, oznacz to dla nich wejście na rynek druku 3D poprzez lidera branży, dając swoim klientom dostęp do nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych.

 

konica minolta and 3dsystems

 

Konica Minolta zamierza skupić się na edukacji, produkcji i architekturze. Manager sprzedaży firmy  George Fryer wyjaśnia, że dzięki temu sojuszowi pomiędzy dwoma liderami technologicznymi, bardzo skorzysta na tym konkurencyjność na arenie światowej.

Firma 3D system jest także bardzo zadowolona z podpisania umowy, rozszerza się przez to ich zasięg działania ich sieci. Konica Minolta ma duże powiązania z klientami, obsługę i wsparcie, to wszystko ma ogromny wpływ na rozszerzenie ich zaawansowanej technologii druku 3D.

żródło 3dprint.com